rok szkolny 2015/16 - Kleks

czerwiec - Czas płynie bardzo szybko, o czym mogliśmy przekonać się właśnie w miesiącu czerwcu. Wszyscy dobrze pamiętamy początek roku szkolnego we wrześniu, a tu już czerwiec stoi i puka do drzwi wszystkich dzieci.
Jeszcze tylko uczniowie odbiorą swoje dyplomy i nagrody książkowe i już czas na wakacje !!!

maj - obfitował w wydarzenia związane z rodziną, tak ważną w życiu każdego człowieka, a szczególnie tego najmłodszego. Dzieci naszej szkoły przygotowały akademię, aby w ten sposób wyrazić swoje uczucia względem mamy i taty oraz żeby uczcić święto Dnia Mamy i Taty, którego obchody stały się już tradycją naszej szkoły i na stałe wpisały się w harmonogram imprez chętnie przez nas organizowanych. zdjęcia
W maju również świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka, w tym roku wpisany w festiwal PolskaEire 2016, zabawa w tym roku była prawdziwie międzynarodowa, oprócz uczniów szkoły była u nas grupa scautów z Arklow, młodzieżowa drużyna piłkarska z Arklow, polscy harcerze... radośnie i wesoło spędziliśmy niedzielne popołudnie. zdjęcia
Równocześnie cały miesiąc uczniowie szkoły barli udział w szkolnych zajęciach a o tym co na nich robili przeczytacie w szkolnej gazetce

kwiecień - to kolejny miesiąc intesywnej nauki, przygotowywania projektów oraz prac plastycznych. Pierwsza grupa pojechała na wycieczkę do nowo otwartej biblioteki publicznej w Arklow, wszyscy uczniowie wyrobili sobie karty biblioteczne, nauczyli się korzystać z samoobsługowych maszyn do wypożyczania książek (zdjęcia)
Miesiąc zakończyliśmy wycieczką szkolną do Avondale Forest - gdzie uczniowie wszystkich szkolnych grup integrowali się bawiąc się w podchody (zdjęcia).

marzec - wiosna, uczymy się o budzącej się do życia przyrodzie, sadzimy rośliny - zdjęcia . Budowaliśmy Marzannę - zdjęcia. W marcu odwiedziła nas Wiesława Winnicka, która zajmuje się wyplataniem koszyków z wikliny, w czasie wizyty zaprezentowała dzieciom jak powstają wielkanocne koszyczki, opowiedziała o świątecznych zwyczajach - zdjęcia. Wspólnie z uczniami dekorowaliśmy jajka wielkanocne, które otrzymaliśmy od lokalnego farmera - Sylvestra Bourka zdjęcia. Szkołę odwiedziła Magłorzata Niemczuk-Nowicka, która opowiedziała uczniom o starożytnym teatrze greckim i rzymskim zdjęcia.
marcowa gazetka

luty- rozpoczęliśmy od spóźnionego "tłustego czwartku". Świętowaliśmy walentynki. więcej zdjęć
Relaksowaliśmy się tworząc prace artystyczne. więcej zdjęć
Uczyliśmy się również udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy Panie Beacie Kawce za wypożyczenie stroju pielęgniarki.

styczeń - miesiąc styczeń rozpoczęliśmy bardzo energicznie. W szkole odbył się balik karnawałowy, podjęliśmy nawet próbę rozpoczęcia baliku od Poloneza.
W styczniu wspieraliśmy również WOŚP.
balik - zdjęcia
W styczniu odwiedził naszą szkołę specjalny gość - Marcin Dominik Głuch - pianista, dyrygent, antropolog kultury i kompozytor. Nasz gość nie tylko przeprowadził dla uczniów warsztaty artystyczne pod tytułem" Cisza również jest muzyką ", ale dzięki przepięknie zagranemu koncertowi mieliśmy okazję zanurzyć się na prawie dwie godziny w świecie muzyki i anegdot z nią związanych.
warsztaty - zdjęcia
koncert - zdjęcia
W styczniu również przygotowywaliśmy kartki na Dzień Babci i Dziadka - zdjęcia.
zdjęcia z dnia 23/01/2016
zdjęcia z dnia 30/01/2016

styczniowa gazetka

grudzień było dosyć krótkim miesiącem, zajęcia odbyły się tylko w dwie soboty. Uczniowie bardzo intensywnie przygotowywali się do koncertu kolęd oraz pracowali nad bieżącymi tematami (zdjęcia). Ponadto w grudniu zorganizowane zostały warszataty ozdób świątecznych, które przeprowadziła mama naszego ucznia Pani Danuta Muzyka - Pindel. Zdjęcia z warsztatów.
13 grudnia o 15:00 odbył się koncert kolęd, który tradycyjnie już organizujemy w kościele Sts. Mary and Peters. Chciałam tutaj serdecznie podziękować Pani Agnieszce Marcinek – Gajek za koordynację całego przedsięwzięcia, całemu zespołowi szkoły oraz rodzicom uczniów za pracę w przygotowaniu dzieci do dzisiejszego występu. Przede wszystkim dziękuję uczniom za nieustającą chęć do nauki i pozytywne nastawienie.
Jak co roku przepiękne zdjęcia z koncertu wykonała dla nas Pani Ewa Berchulska, możecie je Państwo obejrzeć tutaj - ZDJĘCIA Z KONCERTU

listopad - kolejny miesiąc intesywnej nauki i zabawy w j. polskim i o Polsce. W listopadzie również rozpoczęliśmy przygotowania do zbliżającego się szkolnego koncertu kolęd. Zdjęcia z zajęć szkolnych i prób do koncertu można zobaczyć tutaj. Miesiąc zakończyliśmyAndrzejkami - zdjęcia z Andrzejek można zobaczyć tutaj.

gazetka szkolna

październik - miesiąc upłynął na intensywnej nauce. Młodsze grupy poznawały nowe literki i wiele nowych wyrazów z ich zastosowaniem. Doskonaliły umiejętności motoryczne poprzez: malowanie, wyklejanie, rysowanie oburącz. Dzieci mówiły wiele o przyrodzie, zachwycały się jesiennymi krajobrazami a z pomocą skarbów natury wykonywały prace plastyczne. Starsze grupy z kolei poznawały zasady stosowania znaków przestankowych... Wszyscy byli bardzo zajęci.

jesień - zdjęcia

wrzesień - szkoła pracuje już na pełnych obrotach. Dzieci poznają znaki drogowe, uczą się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Starsze grupy poznają zasady segregowania śmieci i przygotowują śmieciowe potworki. Odbyła się również olimpiada. Poza tym uczniowie opracowywali prognozę pogody, uczyli się nazw potraw - zdjęcia.
gazetka szkolna

Szkołę wizytowała Pani Aleksandra Kujawska w imieniu Fundacji Edukacja dla Demokracji, która wspiera naszą Szkołę w ramach programu Szkoła.Pl w Irlandii.

Witamy w nowym roku szkolnym 2015/16

informacje o kadrze szkoły tutaj