rok szkolny 2017/18 - Kleks

Czerwiec - rok szkolny zakończony.
zdjęcia z uroczystości

Lekcja plenerowa "Śladami Błękitnej Armii generała Hallera".
Wyjazd do Cavan County Museum, gdzie zwiedziliśmy replikę okopów z I Wojny Światowej.
Armia gen. Józefa Hallera została wyposażona w mundury jasnoniebieskie i stąd nazwa "Błękitna Armia".
W czasie Lekcji Plenerowej uczniowie Polskiej Szkoły Weekendowej "Kleks" wzięli udział w konkursie wiedzy o drodze Polski do odzyskania niepodległości. Wszyscy uczniowie wykazali się niezwykłą znajomością tematu za co zostali nagrodzeni.

Wycieczka została współfinansowana w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

zdjęcia z wycieczki

Dzień Rodziny - zdjęcia

Konkurs Czytelniczy
Dzieci Młodsze – “Rodzina Czyta po Polsku”

4-5 lat
Wyróżnienie – Sophie Hempenstall

III miejsce – Antoni Pawłowski
II miejsce – Zofia Otworowska
I miejsce – Alicja Rybak

6-7 lat
Udział – Hanna Siuda
Wyróżnienie – Maria Wachowicz, Mia Jakubiec

III miejsce – Chloe Brauders
II miejsce – Hanna Koronkiewicz
I miejsce – Liliana Bubacz

Dzieci Starsze „Opowiem Ci o mojej książce”
Nagrody:
Udział: Anna Rajman-McDonagh, Robert Pokorski, Julia Pinkowicz, Zuzanna Rybak, Nicola Romejko
Wyróżnienie – Amelia Nowicka

III miejsce – Ewa Kostka
II miejsce – Olivia Koronkiewicz
I miejsce – Aurelia Nowicka

Nagrody - wejściówki do Tayto Park ufundowała Ambasada RP w Dublinie.

kwiecień

Miesiąc kwiecień okazał się być niebywałą inspiracją do poszukiwań wiosny, jej oznak, eksploracji przyrody i otaczającego nas świata i wszechświata. Niezwykle ciekawie, entuzjastycznie i barwnie podeszliśmy do wyzwań jakie niosły ze sobą kwietniowe zajęcia w PWS Kleks.

Ogłaszamy Konkurs Czytelniczy !!! Zachęcamy wszystkich uczniówdo wzięcia udziału. Na zwycięzców czekają wejściówki do Tayto Park

Marzec... wokół iście zimowa aura... a w szkole… Wiosna, wiosna i jeszcze raz wiosna! A jeśli wiosna, to również Wielkanoc w całej swej okazałości, ze wszelkimi dobrodziejstwami i tradycjami. Jak zawsze dużo, ciekawie  i w przyjaznej atmosferze.

Luty 2018 „Idzie luty podkuj buty!” głosi stare polskie przysłowie. To już miejmy nadzieję ostatnie podrygi zimy, ostatnie zawieje
i zamiecie, coraz dłuższe dni, coraz krótsze noce. Uczniowie naszej szkoły jasno i wyraźnie wyrażają swoje oczekiwania związane z nadchodzącą porą roku. Luty pozwolił poznać im polską tradycję organizowania bali karnawałowych oraz obchodzenia tłustego czwartku.

Zdjęcia z balu karnawałowego

Każdego roku w styczniu bierzemy udział w zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebraliśmy 499,47 euro. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Styczeń 2018
Po długiej świątecznej przerwie ponownie spotkaliśmy się w naszej szkole w Nowym 2018 Roku. Aż trudno uwierzyć, że dane nam jest przeżywać we wspólnym towarzystwie kolejny rok. Jesteśmy przekonani, że przed nami wiele jeszcze wspólnych świąt i jubileuszów.

Podczas "Zimowego koncertu" oficjalnie ogłosiliśmy wyniki konkursu na "Kartkę świąteczną".
Nagrody wręczała Pani Konsul Katarzyna Kasperkiewicz.
Bardzo dziękujemy Polish Embassy Dublin za ufundowanie nagród.

W kategorii wiekowej od 3 - 7 lat
I miejsce - Antoni Pawłowski
II miejsce - Roksana Kosarga
III miejsce - Alicja Rybak

W kategorii wiekowej od 8 - 13 lat
I miejsce - Nicola Romejko
II miejsce - Jacek Wong
III miejsce - Amelia Nowicka

Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

Grudzień był krótkim miesiącem w naszej szkole, spotkaliśmy się zaledwie dwa razy, ale emocji było co niemiara. Trwające od października próby zwieńczone zostały wielkim sukcesem. "Zimowy koncert" przygotowany przez uczniów szkoły był wspaniałym, wzruszającym przeżyciem zarówno dla uczniów jak i ich najbliższych.

Listopad minął nie wiadomo kiedy. Miesiąc dzięki zajęciom w polskiej szkole już zawsze kojarzyć nam się będzie ze Świętem Niepodległości, Wszystkimi Świętymi, czy też z andrzejkowymi wróżbami. Jak zawsze nie zabrakło wielu radosnych chwil, uśmiechu i zabawy, które towarzyszą wszystkim naszym wysiłkom pedagogicznym. Prócz udziału w zajęciach czas spędziliśmy na przygotowaniu się do przedstawienia „Zimowy koncert” oraz wzięliśmy udział w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną.
gazetka listopadowa

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości - zdjęcia

Październik to miesiąc jesieni, jej darów, specyficznej pogody. Tymi właśnie tematami kolorowaliśmy nasze zajęcia w polskiej szkole. Nie zabrakło więc kolorowych liści, kasztanów, jarzębiny, deszczu, wiatru, słońca, jesiennej słoty, zawieruchy i z drugiej strony opowiadań o złotej polskiej jesieni. Na bazie tych zagadnień dzieci uczyły się pisania, czytania, poznawały polską literaturę, tradycje, zwyczaje i obyczaje pielęgnowane w polskich rodzinach. zdjęcia

W październiku rozpoczęliśmy dodatkowe zajęcia językowe-j. niemiecki oraz Gimnastykę Buzi i Języka

Wrzesień
Koniec pierwszego miesiąca szkoły nadszedł niespodziewanie szybko. Wszyscy uczniowie lepiej się poznali, poznali też swoich nauczycieli. Uczyliśmy się o jesieni, jej darach, juz tradycyjnie uczniowie wykonywali zabawki z kasztanów i żołędzi.

Rok szkolny 2017/18 rozpoczęty !
Nasi uczniowie, wypoczęci po wakacjach, rozpoczęli nowy rok szkolny w szkole polonijnej. Dzieci poznały swoich nauczycieli, koleżanki i kolegów oraz posmakowały nazw swoich grup. Jeszcze trochę powspominaliśmy wakacyjne wyprawy i już zabraliśmy się do wspólnej nauki.
Wszystkim uczniom życzymy wiele wytrwałości, satysfakcji z nauki a przede wszystkim wspaniałej zabawy :)