rok szkolny 2021/22 - Kleks

Kolejny rok szkolny za nami. Dyplomy i nagrody rozdane, czas na odpoczynek i zbieranie sił przed następnym rokiem nauki.
Wszystkim naszym uczniom bardzo dziękujemy za uśmiech i radość w każdą sobotę, za pilną naukę.
Życzymy Wam wspaniałych wakacji i wielu przygód, o których mamy nadzieję usłyszeć we wrześniu.

O tym co robiliśmy w maju i czerwcu można przeczytać w naszej gazetce. Zapraszamy do lektury!

Ostatnia pracująca sobota już za nami.
Każda z grup zdobywała nowe doświadczenia i intenstywnie się uczyła.

Przedstawienie kukiełkowe. Uczennice najstarszej grupy samodzielnie napisały scenariusz przedstawienia "O smoku wawelskim"

W polskiej szkole jest czas i na naukę i na zabawę. W ostatnią sobotę z pewnymm małym wyprzedzeniem obchodziliśmy Dzień Dziecka. Wszyscy uczniowie wzięli udział w grach i zabawach no i otrzymali ciekawe nagrody.

Maj 2022
Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

Marzec 2022

Marzec przyniósł nam długo wyczekiwaną wiosnę. Uczyliśmy się o zwiastunach wiosny, tradycjach związanych z pierwszym dniem wiosny i Wielkanocą.

O tym co robilismy od stycznia do kwietnia można przeczytać w gazetce szkolnej.

Luty 2022

Kolejny miesiąc nauki w polskiej szkole dobiegł końca.
Tradycyjnie, w lutym, świętowaliśmy Tłusty Czwartek, każdy z uczniów otrzymał pysznego pączka. Dziękujemy piekarni Satropolska Bakery w Dublinie za pyszne słodości dla naszych uczniów.

Styczeń 2022

Nowy rok rozpoczęliśmy od przygotowań do świętowania Dni Babci i Dziadka. Uczniowie wykonali piękne laurki.

Uczyliśmy się też o zimie. Najbardziej zainteresowało nas to jak leśne zwierzęta radzą sobie w tym czasie.

Grudzień 2021

To już ostatnie zajęcia w 2021 roku. Grudzień w polskiej szkole upłynął nie tylko na intensywanej nauce, ale też zabawie. Ostatnie zajęcia poświęciliśmy omawianiu tradycji świątecznych. Uczniowie bardzo chętnie opowiadali o świętach w swoich domach. Magia świąt i oczekiwanie na wymarzone prezenty to tematy, które zdominowały nasze lekcje. Każda grupa przygotowała piękne dekoracje świąteczne, którymi uczniowie udekorują swoje domy.

Na koniec świąteczny Elf wręczył wszystkim uczniom, w nagrodę za wytrwałą pracę, małe niespodzianki.

O tym co poszczególne grupy robiły w ciągu listopada i grudnia można przeczytać w szkolnej gazetce .

grudzień

W polskiej szkole praca wre. Uczymy się pilnie, ale myślimy już o świętach. Ciekawe, co w tym roku znajdziemy pod choinką?

Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki. Obchodzone w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja.

W ostatnią sobotę przypomnieliśmy kilka andrzejkowych zabaw i dzięki temu przybliżyliśmy słowiańskie tradycje naszym dzieciom. Największym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyło się lanie wosku. Tej tradycji raczej nie trzeba nikomu przypominać – chodzi o to, aby wylać na wodę gorący wosk, a następnie w jego kształcie doszukać się symboli i je zinterpretować. Pomocny może się tu okazać cień naszego woskowego tworu – rzucony na ścianę jest czytelny i pobudza wyobraźnię. Uwaga – wosk tradycyjnie lejemy przez dziurkę od klucza!

Listopad 2021

Z dużym opóźnieniem, ale w końcu wracamy do klas. Rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/22. Nasi uczniowie pełni radości wrócili do nauki języka polskiego.